WhatsApp
Telefon
  • OSMANGAZİ/BURSA
  • 0224 244 6237
  • bbssusistemleri@gmail.com
  • 09:00 - 18:00

HİDROFORLAR

BBS SU SİSTEMLERİ Hidrofor Pompası

BBS SU SİSTEMLERİ hidrofor pompası, musluğunuzdan veya duş başlığınızdan akan suyun basıncını ve hacmini artırmaya yardımcı olur. Düşük su basıncıyla hayat baş belasıdır. Daha önce bir damla su altında duş almayı denediyseniz ve sırf ıslanmak için daireler çizmek zorunda kaldıysanız, o zaman farkındasınızdır. Düşük su basıncı, banyo yapmak veya dişlerinizi fırçalamak gibi basit görevleri zorlaştırabilir, ancak güçlendirici bir pompa mükemmel bir çözüm olabilir.

Düşük su basıncına ne sebep olur?

Düşük su basıncı her ne kadar yüksek binalarda meydana gelen bir durum da olsa bazı yerlerde yüksek olmamasına rağmen aynı durum meydana gelebilir. Tabi bu durum hidrofor pompası ile kolay bir şekilde elimine edilebilir bir durumdur aynı zamanda. İşte düşük su basıncına neden olan bazı nedenler:

1. Yerçekimi

Yerçekimi su akışını ya tahrik eder ya da yavaşlatır. Suyun dağıtılması gereken yükseklik ne kadar yüksekse, su basıncı o kadar düşük olur. Su yokuş yukarı veya birkaç kat yukarı çıkarsa, yerçekimi onu hemen aşağı göndermek ister. Su kaynağından daha düşük binalar aynı sorunu yaşamayabilir. Gökdelenler, apartmanlar ve çok katlı evler ve işletmeler, suyu birçok kat yukarı taşımak için büyük bir yardımcı hidrofor pompaya ihtiyaç duyar.

2. Su kaynağına olan uzaklık

Su kaynağına olan uzaklık ve su borularının boyutu su basıncını etkiler. Eviniz veya iş yeriniz su besleme hattının sonunda oturuyorsa, size ulaşana kadar su akışı düşük olabilir. Su borularınız çok küçükse, armatürlerinizden daha az miktarda su geçecektir.

3. Düşük şehir su basıncı

Eviniz su besleme hattının altında olabilir, sıhhi tesisat borularınız temiz olabilir ama hala düşük su basıncı ile uğraşabilirsiniz. Bazen düşük su akışı, yerel su tesisinizden gelen düşük basınçlı sudan kaynaklanır.

4. Ek su sistemleri

Evinize ek su arıtma sistemleri veya diğer su armatürleri size temiz su getirir ancak su basıncınızı düşürebilir. Bir yardımcı BBS SU SİSTEMLERİNDE bulabileceğiniz yardımcı hidrofor pompa eklemek, su basıncınızı eski haline getirebilir.

5. Sıhhi tesisat sorunları

Düşük su basıncı yerçekimi, nakliye veya ek sistemlerin sonucuysa, bir su basıncı yükseltici sorunu çözebilir. Ancak diğer zamanlarda sıhhi tesisat sorunları bunun nedeni olabilir. Bir su basıncı yükseltici satın almadan önce tesisatınızı kontrol edin. Borular tıkanmış olabilir veya basınç düşürücü vananın ayarlanması gerekebilir.

Hidrofor Pompa Çeşitleri

BBS SU SİSTEMLERİ Hidrofor Çeşitleri bünyesinde incelediğimizde iki çeşit hidrofordan bahsedebiliriz. Bunlar:

  • Dikey Milli Hidrofor: Mekanik malzeme üreticileri tarafından tasarlanan hidroforlardır. 1-2 katlı yapılarda, müstakil bağ bahçe gibi yerlerde su basıncını yükseltmek için tercih edilir.
  • Yatay Milli Hidrofor: Diğer türe göre daha kapsamlıdır. Endüstriyel üretimi yaygındır. 3-5 katlı yapılara kolaylıkla su çıkarabilecek kapasiteye sahiptir.

Çoğu hidrofor pompalar, pompalanan sıvıyı pompanın girişine çekmek için bir veya daha fazla pervaneye dayanan ve sıvı pervane ve salyangoz veya difüzör muhafazasından geçerken basıncını artırmak için santrifüj pompalardır. Bazıları tek kademelidir, yani tek bir pervanesi vardır. Bunlar genellikle gerekli olan ek basınç (kafa) miktarının önemli olmadığı uygulamalarda kullanılır. Aynı zamanda, suyu önemli ölçüde daha yüksek rakımlara veya çok daha uzun boru hatlarına taşımak için gerekli olabilecek daha yüksek basma yüksekliği sağlamak için kullanılan birden fazla pervaneyi içeren çok aşamalı konfigürasyonlar da vardır.

BBS SU SİSTEMLERİ Hidrofor Pompalar

BBS SU SİSTEMLERİNDE kolaylıkla bulabileceğiniz kaliteli hidrofor pompalar ile düşük basınca sahip suyunuzun basıncını arttırabilir ve düşük basınç derdinden kurtulabilirsiniz. Satış sonrası teknik ve montaj desteği ile satın aldıktan hemen sonra aktif bir şekilde kullanabilir ve olası problemlerde teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.