WhatsApp
Telefon
  • OSMANGAZİ/BURSA
  • 0224 244 6237
  • bbssusistemleri@gmail.com
  • 09:00 - 18:00

DRENEAJ POMPALARI

Foseptik ve Drenaj Pompaları

BBS SU SİSTEMLERİNİN en önemli araçlarından bir diğeri ise Foseptik ve Drenaj Pompalarıdır. Uygun fiyat garantisi ve satış sonrası teknik destek ve montaj desteği ile kolay bir şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki, Foseptik Pompa ve Drenaj Pompası Nedir?

Foseptik Pompası nedir?

Bir foseptik pompası genellikle bir foseptik tankının son odasına veya septik tanktan sonra ayrı bir pompa çukuruna monte edilen dalgıç bir su pompasını ifade eder. Septik tank pompası, atık suya batırılabilen küçük bir elektrikli su pompasıdır. Hazne su ile dolarken bir şamandıralı anahtar pompayı açıp kapatacaktır. Pompa açıkken pompadaki küçük bir pervane döner ve daha sonra suyu pompanın bağlı olduğu borulardan yukarı doğru iter. Foseptik pompası çoğu yerde foseptik tank pompası olarak da adlandırılır.

Neden Foseptik Tank Pompasına İhtiyacınız Var?

Atık suyu septik tanktan veya kanalizasyon arıtma tesisinden daha yüksek bir seviyeye pompalamanız gerektiğinde bir septik tank pompası gereklidir. Bu, yükseltilmiş bir süzülme alanınız olduğunda veya ıslanma yeriniz olduğunda gerekli olabilir. Ayrıca, nihai atık bertaraf yerinin septik tank çıkışının yukarı eğiminde olduğu bir durumda da ihtiyaç duyulabilir, böylece atık su oraya yerçekimi ile akamaz.

Foseptik Tank Pompası Fiyatları

Standart bir evsel foseptik tank pompası pahalı bir ürün değildir. Pompayı takmak için profesyonel bir foseptik bakım şirketi alırsanız, pompayı takmak için aynı miktarı tekrar sizlere maliyet olarak yansıtabilir, bu yüzden satış sonrası teknik servis ve montaj destek hizmetini de veren Bursa Su Arıtma Tesislerimizden alacağınız foseptik tank pompaları ile ihtiyacınız olan pompayı hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Büyük bir ticari septik sisteminiz varsa veya uzun bir mesafeye veya önemli bir yüksekliği pompalıyorsanız, daha büyük bir pompa gerekebilir.

Bursa Su Arıtma Tesisleri Drenaj Pompası

Drenaj pompası, drenaj çukurları ve derin yol alt geçitlerinin yanı sıra sel riski veya yeraltı suyuna maruz kalan bodrumların ve avluların susuzlaştırılması için kullanılır. Genellikle şamandıralı anahtarlarla otomatik olarak başlatılır. İşlenecek su, izin verilen partikül boyutu pompa boyutuna ve pervaneye bağlı olan kir ve katı maddeler içerebilir.

Genellikle dikey olarak monte edilen bu ikinci makinelerde, pompanın üzerine yerleştirilen motor (daha iyi soğutma için yağla doldurulur), mekanik salmastralar ve mil sızdırmazlık halkaları ile kapatılır. Çiftler halinde yerleştirilmiş sızdırmazlık elemanları arasında bulunan hazne, gres veya yağ ile doldurulur.

Foseptik Pompasının Takılması

Bir foseptik tank pompası, mevcut bir foseptik tanka monte edilebilir veya foseptik tanktan sonra bir pompa istasyonuna monte edilebilir. Foseptik tankınız tek odalı bir foseptik tank ise, pompayı doğrudan tanka takmamanız önerilir. Tek odacıklı bir septik tanka bir foseptik tank pompası takarsanız, çökelmiş katıları tanktan dışarı pompalayacaksınız. Bu katılar daha sonra bir ıslanma veya süzülme alanını tıkayabilir.

2 veya 3 odalı bir foseptik tankınız varsa, tankın son odasına bir dalgıç foseptik tank pompası takabilirsiniz. 30 mm'ye kadar küçük katıları işleyebilen kirli bir su pompası kurmanız önerilir. Bunun yapılmaması, pompanın küçük katı maddelerle tıkanmasına neden olabilir.

Septik Tank Filtreleri

Kıl filtreleri veya atık su filtreleri olarak da bilinen septik tank filtreleri, mümkünse bir pompa istasyonunun önüne takılmalıdır. Bu filtreler, pompanızı korumanın çok basit ve etkili bir yoludur. Atık su, pompa odasına akarken, küçük katı maddeler yakalanır ve atık su filtresinde tutulur. Bu filtre, 110mm / 4 ”T'lik bir parça halinde bir menhol altına takılmalıdır, böylece kolayca çıkarılabilir ve yılda 1-2 kez yıkanabilir.

BBS SU SİSTEMLERİ ile Foseptik ve Drenaj Pompaları

BBS SU SİSTEMLERİ ile Foseptik ve Drenaj Pompaları evinizde veya iş yerinizde ya da diğer dışarda bulunan mülklerinizden atık suları arıtmak için gayet ideal araçlardır. Farklı boyut ve kapasitelere sahip bu pompalardan size uygun olanını öğrenmek ve sipariş vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.