WhatsApp
Telefon
  • OSMANGAZİ/BURSA
  • 0224 244 6237
  • bbssusistemleri@gmail.com
  • 09:00 - 18:00

SU ARITMA SİSTEMLERİ

Bursa Su Arıtma Sistemleri

Günümüzde hava ve su kirliliğine bakacak olduğumuzda su arıtma sistemleri her hane için bir zorunluluk haline geldi. Su arıtma cihazları, su kaynaklı hastalıklardan uzak durmanız için talep üzerine temiz ve güvenli içme suyu almanızı sağlar. Reverse Osmosis Su Filtrasyonu (RO), Ultra Filtrasyon (UF) ve Ultra Violet dezenfeksiyon (UV) gibi farklı su filtreleme işlemleri vardır. Suyun kalitesine bağlı olarak bir su arıtma sistemi seçmeniz gerekir. Bir sorun olduğunda Bursa Su Arıtma Tesisleri servis uzmanlarımız kolayca iletişime geçebilirsiniz, ancak bu sistemlerin nasıl çalıştığını bilmek her zaman yararlıdır.

Su arıtma neden önemlidir?

Su arıtma işlemi olmadan görünüşe göre su kalitesini belirlemek neredeyse imkansızdır. Kontaminasyon düzeylerini test etmek için fiziksel, kimyasal veya biyolojik analizler gibi birden çok işlem geliştirilmiştir. Organik ve inorganik kimyasalların seviyeleri, su kalitesini ve kirlilik seviyelerini belirlemek için analiz edilen ortak parametrelerden bazılarıdır.

  • Musluk suyu genellikle bir su arıtma tesisinde son kullanıcıya ulaşmadan önce filtrelenir. Bununla birlikte, yetkililer su kalitesini, su filtrelendikten hemen sonra, belediye besleme hatlarına girmeden önce test ediyor ve bu da genellikle gerekli standardın üzerinde sonuçlar veriyor. Bununla birlikte, hesaba katılmayan şey, besleme hatlarının yaşı ve uzunluklarıdır.
  • Boruların onlarca yıllık olması alışılmadık bir durum değildir ve içinden uzun süre geçerek, filtrelenmiş su, yol boyunca karşılaştığı her şeyle kirlenebilir. Suyun filtrelenmemesi durumunda, zararlı kirletici maddelere maruz kalma olasılığı artar.

Örneğin, per- ve polifloroalkil maddelere (PFAS) maruz kalmanın insanlarda olumsuz sağlık sonuçlarına yol açabileceğine dair kanıtlar vardır. ABD EPA, insanların veya hayvanların PFAS'ı yutması durumunda, zamanla kirletici maddelerin vücutta birikebileceğini bildirmektedir. Maruziyet, insanların zayıflamış bağışıklık sistemi, kanser ve tiroid hormonu bozulması gibi olumsuz sağlık etkilerinden muzdarip olmasına neden olabilir.

Su Arıtma Yöntemleri

Su arıtma yöntemleri günümüzde oldukça farklı çeşitlerde mekanik ve kimyasal yöntemlere dayanmaktadır. Burada tercih edilen yöntem amaca ve kullanım yerine göre değişiklik gösterir. Bununla beraber en çok uygulanan yöntemler ise şu şekildedir:

Ø Ters osmoz

Ters Ozmoz sistemi, basit bir su filtreleme mekanizması içerir. Filtrasyon sistemi, yarı geçirgen bir membrandan su veya diğer çözücülerin geçişini içerir. Membran, suyu kirleten çözünmüş çözünen maddeleri bloke eder. İşlem iyonlar, böcek ilaçları, mikro organizmalar ve diğer kimyasallar gibi her tür kirletici maddeyi sudan filtreler. Bu filtrasyon işlemi, su arıtmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Tuzdan arındırma, tuzun deniz suyundan uzaklaştırılması işlemidir Birçok su arıtma tesisi, su ile ilgili birçok sorunu çözmek için bu Ters Ozmoz tekniğini kullanmaya başlamıştır.

Ø Ultraviyole dezenfeksiyon

Ultraviyole dezenfeksiyon genellikle bir UV lambası içerir. UV lambası saf ve güvenli içme suyu sağlar. Bu işlemde kullanılan UV ışığı, aynı zamanda UV-C veya mikrop öldürücü UV olarak da bilinen yüksek güçlü bir UV'dir. UV-C ışınları, onları etkisiz hale getirmek için patojenlerin bünyesine nüfuz eder. UV ışınları, çoğalamayacak şekilde patojenlerin DNA'sını değiştirir. Bu ışınlar mikroorganizmaların% 99,9'unu öldürebilir.

Ø Ultra Filtrasyon

Ultra Filtrasyon işlemi, suyu yarı geçirgen bir membrana karşı zorlamak için hidrostatik basınç kullanır. Bu yarı geçirgen zar, sudaki bakterilerin ve farklı mikroorganizmaların ve kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur.

Ultra Filtrasyon, tuttuğu moleküllerin boyutu dışında ters ozmoz, mikrofiltrasyon veya Nano Filtrasyondan çok farklı değildir. Ultrafiltrasyon sistemi, yarı geçirgen membrandaki gözeneklerin boyutundan daha büyük olan kolloidlerin, bakterilerin, patojenlerin ve diğer moleküllerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Bursa Su Arıtma Sistemleri

BBS SU SİSTEMLERİ olarak ev veya işyerinizde ihtiyacınız olan en temiz suyu sizlere sağlamak için 20 yılı aşkın tecrübe ile hizmetinizdeyiz. Her bakımdan ihtiyaç duyduğunuz ürünleri firmamız bünyesinde bulabilirsiniz, üstelik satış sonrası teknik ve montaj destek de tarafımızca verilmektedir. Siz de içtiğiniz suyu temizleyerek hem kendinize hem de çevrenizdekilere fayda sağlamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.