WhatsApp
Telefon
 • OSMANGAZİ/BURSA
 • 0224 244 6237
 • bbssusistemleri@gmail.com
 • 09:00 - 18:00

DALGIÇ POMPALAR

BBS SU SİSTEMLERİ Dalgıç Pompa

BBS SU SİSTEMLERİNDE Dalgıç Pompalar bir diğer adı ile dalgıç motorlar konut, ticari veya endüstriyel mülkler için çalışabilir ve onları zaman ayırmaya değer kılan çok çeşitli avantajlar sağlar. Dalgıç motorlar verim, maliyet, uzun ömürlü kullanım gibi birçok fayda ile günümüzde su arıtma sistemler ya da su taşıma sistemlerinde en çok kullanılan araçların başında gelir. Peki dalgıç motor yani dalgıç pompa nedir, nereden nasıl satın alabilirsiniz?

Dalgıç Pompa / Dalgıç Motor Nedir?

Dalgıç pompa / Dalgıç motor, çeşitli farklı faydalar sağlamak için tasarlanmış hava sızdırmaz bir motor olarak tanımlanır. Tipik olarak, bu pompalar sıvıya daldırıldığından ve bu şekilde doldurulduğundan hiçbir zaman besleme gerektirmez. Tipik olarak, dalgıç pompalar çok sayıda durum için mükemmel bir seçimdir. Örneğin, kapalı veya zor bir yeri olan alanlar bu pompalar için iyi bir seçim olabilir. Bunun nedeni, karmaşıklık olmadan çok sayıda alana uyacak şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Daha da önemlisi, neredeyse otomatik olarak çalıştırılabilirler, ancak düzgün çalışmasını sağlamak için zaman zaman kontrol etmeniz gerekebilir.

Dalgıç Motor Nasıl Çalışır?

Tipik bir dalgıç motor oldukça basit bir şekilde çalışır. Pompadan çekilen basınç enerjisini kullanarak döner enerjiyi kinetik enerjiye dönüştürerek başlar. Su pompadan geçerken, girişten geçer ve daha sonra pervanenin dönüşü boyunca ve difüzörün içine doğru itilir. Bu noktadan sonra su, uygun şekilde kullanılabileceği yüzeye akacaktır.

Bu şekilde, bu pompalar çok kademeli bir santrifüj pompa olarak kabul edilir. Her biri büyük miktarda pompalama gücü üretmek için dikey konumda çalışır. Pompanın içindeki hidrolik motor genellikle kapalı çevrim bir pompadır, ancak bazı durumlarda açık çevrim de olabilir. İkisi arasındaki farklar, her ikisinin de benzer şekillerde nasıl çalıştığı nedeniyle dikkate alınması o kadar önemli değildir.

Dalgıç Pompa Çeşitleri

Dalgıç pompalar, adından da anlaşılacağı gibi, bir tank, kuyu veya başka bir konteynır içine daldırılmak üzere yapılır. Dalgıç pompa üreticileri, daldırmaya uygun hale getirmek için birçok yaygın pompa türünü tasarlar. Dalgıç pompaların motorları, pompaladıkları maddeyle temas etmeyen yağ dolu bölmelerle çevrelenmiştir. Pompalanacak ortamın yüzeyinin altında çalıştıkları için esasen kendinden emişli olma avantajına sahiptirler.

Aşağıda bazı yaygın dalgıç pompa çeşitleri listelenmiştir:

 • Mesane Pompaları
 • Öğütücü Pompaları
 • Kuyu Pompaları
 • Kuyu Pompaları
 • Çeşme Pompaları
 • Yardımcı Pompalar

Dalgıç pompalar için çok sayıda uygulama vardır. Bu pompalar, en basit haliyle, suyu zeminden veya bir tankın altından pompalar. Dalgıç pompalar ayrıca atık suyu aktarır ve katıları daha küçük boyutlara pompalar. Sulama dalgıç pompaları, kum dalgıç pompaları, kanalizasyon dalgıç pompaları, güneş dalgıç pompaları, 12 volt dalgıç pompaları ve su dalgıç pompaları diğer çeşitleri arasında bulunmaktadır.

Dalgıç Pompanın Faydaları

 • Beselemeye gerek yoktur. Suyun çerisinde olduğu için direk tek tuşla çalışabilir.
 • Yüksek verimlilik - Bu tür bir pompayı kullanmak için gerekli olan düşük enerji seviyesi, onları çok verimli kılar ve dalgıç motor fiyatlarından korkanlar için mükemmel bir seçimdir.
 • Birçok farklı kullanım alanı ve amacına göre tasarlanmış dalgıç motor seçeneklerini Bursa Su Arıtma Tesisimizde görebilir ve ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.
 • Sessiz çalışma - Bu türdeki dalgıç ünitelerin çoğu çok sessizdir çünkü su altındadırlar ve kavitasyon veya pompa basıncındaki artış bu üniteyle hiçbir zaman sorun teşkil etmez.

BBS SU SİSTEMLERİ Dalgıç Motorları

1994 yılından beri yüzlerce müşterisine hizmet veren ve vermeye de devam eden BBS SU SİSTEMLERİ kalite güvencesi ile dilediğiniz dalgıç motor ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Müşteri memnuniyet merkezli çalışma prensipleri ile satış sonrası montaj ve teknik destek hizmetlerimizden de ayrıca yararlanabilirsiniz. Üstelik Dalgıç Motor Fiyatları bakımından da ürünlerimiz oldukça ekonomiktir. Siz de hemen bizimle iletişime geçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.